KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14613091

nr 1461 3091

Gunnar Mossberg

(1903-1983), Sverige

Oljemålning, Signerad, strandparti Fårö. Olja på pannå, 24x34, yttermått inklusive ram: 33x43 cm

Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

måndag 18 april 2022
kl 19:19:13

Gunnar Mossberg

Läs mer om Gunnar Mossberg